Gumlast FFKM


Oferujemy materiały polimerowe odpowiednie do pracy w zakresie temperatur od -85°C do +320°C. Perfluoroelastomer Gumlast® jest nisko-kosztowym zamiennikiem o najlepszych parametrach spełniających wymagania użytkownika.

Wierzymy, że nie ma kompromisu dla wysokiej jakości wyrobu.

Gumlast® - części perfluoroelastomerowe

Gumlast® jest 100% czystym perfluoroelastomerem wytwarzanym z tego samego produktu bazowego jak każdy inny tego typu wyrób znanych marek. Gumlast® był testowany w odniesieniu do wiodących marek FFKM i wykazał świetne własności w ciężkich warunkach pracy. Przy użyciu ostatnio osiągniętych technik sieciowania i wzmacniania uzyskano wiele rodzajów perfluoroelastomeru w celu optymalizowania warunków działania formowanych elementów w wielu zastosowaniach. Części Gumlast® są wytwarzane w najlepszych standardach, na liniach najwyższej wydajności i jakości potwierdzonych certyfikatem ISO.

Stempaq® LT, Stempaq® HT, & Stempaq® FP pakunek dławicy zaworowej

Użycie V-ringów i ringów typu chevron w aplikacjach tłokowych nie jest niczym nowym. Takie rozwiązania uszczelnień są standardem od lat. Jednak to wybór najlepszych materiałów wysokiej jakości odróżnia nasze uszczelnienie dławicy zaworowej od innych. Typ FloDynamix Stempaq LT (niskotemperaturowe) przeznaczony jest do pracy w temperaturach od -45°C do 205°C. Typ FloDynamix Stempaq HT (wysokotemperaturowe) daje możliwość ciągłej pracy w temperaturach od -30°C do 260°C z chwilowym skokiem temperatury do 300°C. Typ FloDynamix Stempaq FP (odporne na ogień) został stworzony do zapobiegania przypadkowych zapłonów poprzez dodanie zbrojonej grafitem nakładki na stos pakunków i spełnia pożarowe zalecenia API 607 wyd.3.

Pakunek Stempaq® jest dostępny w zestawach 3 ringowych i 5 ringowych w zależności od dostępnego miejsca.

Mieszki metalowe w porównaniu z pakunkiem dławicy zaworowej

Mieszki metalowe w związku z cienką budową membranową są narażone na korozję i naprężenia zmęczeniowe co prowadzi do zniszczenia. W rezultacie, producenci zaworów szukają alternatywy jak np. pakunek dławicy zaworowej. Stosuje się plecione i sznurowe pakunki PTFE, V-ringi PTFE i grafitowe. Problemem z pakunkami PTFE są odkształcenia materiału i przesuw w czasie zmian temperatury powodujące lotne emisje. Nieodłącznym problemem pakunków grafitowych jest zwiększone tarcie trzpienia oraz konieczność stałego zwiększania nacisku na pierścienie pakunku w celu utrzymania szczelności. Pakunek dławicy zaworowej Stempaq® rozwiązuje wszystkie te problemy przez użycie wysokojakościowych V-ringów FFKM dla typu HT i wysokojakościowych V-ringów FKM dla typu LT. Nasze pakunki dają doskonałe zmniejszenie lotnych emisji poniżej poziomu 1ppm w długim okresie użytkowania.